Варусна О-подібна деформація ніг – плоскостопість

О-подібне викривлення ніг визначається у дитини, що стоїть із щільно стиснутими стопами, якщо її коліна відхилені назовні і між ними є проміжок, за величиною якого можна судити про величину деформації, основною причиною О-подібних ніг є рахіт, проте цей дефект може бути і у практично здорових дітей, яким дозволили стояти і ходити дуже рано, тобто тоді, коли тяжкість тіла являла ще надмірне навантаження для занадто податливих кісток дитини, особливо страждають діти повні та важкі.

При варусній деформації відбувається нерівномірний розвиток колінного суглоба, збільшення зовнішнього виростка стегнової кістки та зменшення внутрішнього призводить до стискання внутрішнього меніска, суглобова щілина стає ширшою із зовнішнього боку і вже з внутрішньої, розтягуються зв'язки, що зміцнюють колінний суглоб, особливо ззовні. кістки гомілки часто викривлені опуклістю назовні, у важких випадках відбувається ротація (поворот) стегна назовні, а гомілки (її нижньої третини) - досередини. Стопи набувають плосковарусної установки, п'яти відхилені всередину, передні відділи стоп теж, розвивається клишоногість, дитина не розгинає повністю коліна, що помітно, якщо подивитися на нього збоку.

Ортопедичне взуття підбирається з урахуванням рекомендацій лікаря, воно має бути новим, не розношеним, з жорстким задником, добре фіксувати гомілковостопний суглоб, застосовується скошений досередини каблук або ортопедичні устілки, зроблені за індивідуальним замовленням. Вдома не слід носити м'які шльопанці та повстяні тапки, краще ходити босоніж, даючи можливість розвиватися дрібним м'язам стопи, у важких випадках застосовують коригуючі укладання під час сну та носіння спеціального взуття постійно, всім дітям необхідно робити спеціальний масаж і займатися з ними лікувальною гімнастикою. /p>

План масажу: вихідне положення: дитина лежить на животі, під гомілковостопними суглобами - невеликий валик

Попереково-крижова область - погладжування, енергійне розтирання, розминання, погладжування від хребта вниз та в сторони.
Ягідно-крижова область - погладжування в круговому або X-подібному напрямку, інтенсивне розтирання гребінцями зігнутих пальців, енергійне розминання, тонізуючі ударні прийоми (побиття, поплескування, рубання, погладжування).
Задня поверхня ноги - погладжування, м'яке розтирання, м'яке розминання за типом валяння, погладжування, при тугорухомості в колінному суглобі застосовується більша кількість погладжувань, потряхування м'язів стегна і гомілки (задніх поверхонь), вібрація, гомілка (щадний масаж) - легке розтирання, розминання (валяння), потряхування, погладжування по внутрішній частині литкового м'яза, зовнішня частина масажується більш енергійно, ахіллове сухожилля не масажується, область колінного суглоба (корекція) - погладжування бічних поверхонь суглоба, їх розтирання, натискання ), для корекції стегна та гомілки застосовується ритмічне натискання по зовнішній стороні ноги.

План масажу: вихідне положення: дитина лежить на спині (валик під колінами)

Стопа - погладжування на тильній поверхні від пальців до гомілковостопного суглоба, поперечне або граблеподібне розтирання, погладжування та розтирання навколо кісточок, особливо інтенсивно навколо зовнішньої, розтирання та розминання зовнішнього краю стопи, розтягування внутрішнього краю, погладжування.
Область колінного суглоба-погладжування по контуру великими пальцями, розтирання, розминання у вигляді зсуву колінної чашки в поздовжньому і поперечному напрямку, корекція-натискання на зовнішній виросток стегна.
Переднібокова поверхня гомілки-погладжування від стопи вгору до зовнішнього боку коліна, енергійне розтирання та розминання, погладжування.
Передня поверхня стегна - погладжування в напрямку від коліна вгору і назовні, інтенсивне розтирання і розминання, тонізуючі ударні прийоми, погладжування, для корекції повторити ритмічне натискання по зовнішній поверхні стегна і гомілки, під час масажу і наступних за ним стежити за тим, щоб колінні філіжанки на обох ногах дивилися строго вгору.

Лікувальна гімнастика

Згинання стоп у гомілковостопних суглобах-дитина сидить, спираючись ззаду руками, ноги випрямлені, колінні чашки дивляться строго вгору, стопи паралельні, він згинає стопи спочатку однією ногою, потім інший, обома поперемінно, потрібно допомагати малюку, акцентуючи .
Обертання стоп назовні (початкове положення колишнє) - дитина обертає стопами, спочатку кожною стопою окремо, потім обома одночасно, назовні.
Піднімання прямих ніг - дитина лежить на спині, піднімає випрямлені ноги по черзі або обидві одночасно, намагаючись дотягнутися до вашої долоні чи іграшки.
Велосипед - малюк лежить на спині, піднімає ноги вгору, по черзі згинає і розгинає їх, імітуючи їзду на велосипеді, під час виконання третьої та четвертої вправи необхідно стежити за правильним положенням ніг, не допускаючи розвороту колін назовні, а стоп - досередини.
Поза сидячи між п'ятами, перший варіант - дитина стоїть на колінах, стопи розведені шкарпетками нарізно, опускається і сідає між п'ятами.
Поза сидячи між п'ятами, другий варіант - малюк стоїть рачки, погойдується вперед-назад, потім сідає між п'ятами, така поза дуже корисна дітям з О-подібним викривленням ніг, частіше сідайте дитину таким чином, пропонуючи різноманітні ігри та заняття.
Під час ходьби та стояння необхідно стежити за положенням стоп, вони повинні бути паралельні один одному або з легким розворотом шкарпеток назовні, для профілактики та лікування клишоногості можна використовувати ходьбу по доріжці-ялинці, намалюйте на підлозі крейдою або на папері яскравими фарбами ялинку довжиною 1-2 метри, з гілочками під кутом 15-30 градусів, запропонуйте дитині пройти такою доріжкою, наступаючи на кожну гілочку, розгортаючи назовні стопи, влітку можна таку доріжку намалювати на піску, викласти з дощечок або цеглин, і нехай ній кілька разів на день, поступово.

Як замовити індивідуальні ортопедичні устілки

1. Підготувати підлогу або іншу рівну, тверду поверхню. Змастити стопи не жирним кремом або акварельною фарбою, стати на чистий аркуш паперу або бланк, який завантажили з сайту.
2. Обвести контури стопи олівцем або маркером під прямим кутом.
3. Виміряти і підписати відстані та всі дані як на зразку.
4. Сфотографувати висновок і рекомендації Вашого ортопеда, якщо такий є .
5. Надіслати інформацію на нашу електронну пошту: info@ustilka.com.ua або вайбер +380971000224
Завантажити бланк

Адреса

вул. Бульварно-Кудрявська 36, місто Київ, Україна, "Вхід через арку", 2 поверх кабінет 207

Телефон

+380971000224

Понеділок-Неділя 9:00 - 18:00

E-mail

info@ustilka.com.ua

Підтримка онлайн 24 X 7

    qr-code instagram