Нестабільність гомілковостопного (надп'ятково-гомілкового) суглоба - плоскостопість

Гомілковостопний суглоб витримує величезне навантаження при стоянні та ходьбі, це один з найбільш працюючих елементів опорно-рухової системи, своєрідна форма гомілковостопного суглоба (він відноситься до блокоподібних) забезпечує значну стійкість і невеликий обсяг рухів-згинання та розгинання з амплітудою до шістдесяти п'яти градусів того, при зігнутій стопі можливі незначні кругові рухи.

Міцні та еластичні зв'язки ще більше збільшують стабільність суглоба, перешкоджаючи підгортання стопи при ходьбі, бігу, стрибках, сухожилля м'язів гомілки також служать додатковим зміцнюючим елементом, особливе значення має п'яткове (ахіллове) сухожилля - найміцніше з сухожилля. Тим не менш, незважаючи на особливу анатомічну форму, гомілковостопний суглоб втрачає свою стабільність, найчастіше це трапляється у дітей зі слабкістю м'язово-зв'язувального апарату, у дітей, які перенесли рахіт або часто і довго хворіють, у дітей з надмірною вагою, тому нестабільність гомілковостопного суглоба часто поєднується з плосковальгусними стопами або плоскостопістю, а також з порушеннями постави.

План масажу:

спина, сіднично-крижова область, задня поверхня ніг (стегно, гомілка, ахіллове сухожилля, підошва); переходу в м'яз та місце прикріплення до п'яткового пагорба.
Передня поверхня ніг (тильна поверхня стопи, гомілковостопний суглоб, гомілка, колінний суглоб, стегно), при масажі гомілковостопного суглоба застосовують розтирання (кільцеве, штрихування), розтирання навколо кісточок, тонізуюче натискання і навіть легкі ударні прийоми на передній поверхні суглоба, м'язи гомілки масажують, застосовуючи ретельне розтирання і, по можливості, активне розминання (зсув, розтяг у поєднанні зі стисненням, натискання), легкі ударні прийоми.
Грудна клітка спереду, Живіт, як уже згадувалося, масаж носить тонізуючий, активний характер, курс має бути досить тривалим - 16-24 процедури і проводитися не рідше двох разів на рік.

Вправи

Зміцнюючі гомілковостопний суглоб - згинання та розгинання стоп (вправу можна робити сидячи або лежачи, обома ногами одночасно або по черзі), кругові рухи стопами, велосипед (вправа виконується лежачи на спині, рухи ногами як при їзді на велосипеді, одночасне згинання та розгинання ніг та активна робота стопами).
Вправа з опором - для виконання цієї вправи необхідно чинити опір згинання та розгинання стоп, для цієї мети застосовуються еластичні бинти, тренажери за типом педалей, можна чинити опір руками.

Як замовити індивідуальні ортопедичні устілки

1. Підготувати підлогу або іншу рівну, тверду поверхню. Змастити стопи не жирним кремом або акварельною фарбою, стати на чистий аркуш паперу або бланк, який завантажили з сайту.
2. Обвести контури стопи олівцем або маркером під прямим кутом.
3. Виміряти і підписати відстані та всі дані як на зразку.
4. Сфотографувати висновок і рекомендації Вашого ортопеда, якщо такий є .
5. Надіслати інформацію на нашу електронну пошту: info@ustilka.com.ua або вайбер +380971000224
Завантажити бланк

Адреса

вул. Бульварно-Кудрявська 36, місто Київ, Україна, "Вхід через арку", 2 поверх кабінет 207

Телефон

+380971000224

Понеділок-Неділя 9:00 - 18:00

E-mail

info@ustilka.com.ua

Підтримка онлайн 24 X 7

    qr-code instagram